Child pages
  • Eksperci CTO
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Eksperci CTO to pracownicy PCSS posiadający poza wiedzą i doświadczeniem także certyfikaty przyznawane przez Oracle. Potwierdzają one ich teoretyczna znajomość technologii, z którą pracują na co dzień.  Obecnie posiadamy w naszym zespole ekspertów z następujących dziedzin:

Oracle DB

Marcin Wolski

Marcin Wolski ukończył w 2001 roku studia na Politechnice Poznańskiej, na specjalności: Projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Od września 2001 jest zatrudniony w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Aktualnie jest pracownikiem Działu Usług Sieciowych na stanowisku specjalista ds. usług Sieciowych i jest jednocześnie liderem zespołu Zaawansowanych Systemów Zarządzania Danymi.

Jego zainteresowania zawodowe obejmują rozwój zaawansowanych usług informacyjnych, technologie bazodanowe oraz zagadnienia budowy oprogramowania. Brał udział w projektach badawczo-rozwojowych zajmując się tematyką zarządzania danymi, systemów zorientowanych na usługi (SOA) oraz problematyką integracji aplikacji w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego.

Marcin ukończył następujące kursy organizowane przez Oracle Uniwersity: Oracle 9i Strojenie, Oracle 10g: SQL Tuning Workshop, Oracle 10g: Data Guard Administration oraz Oracle 10G Nowe cechy dla administratorów.    

W 2006 roku uzyskał certyfikat Oracle Database 10g Administrator Certified Associate.

Piotr Gabrych

Piotr Gabrych tytuł inżyniera uzyskał na Wyższej Szkole Informatyki w Bydgoszczy, Od roku 2009 pracuje w PCSSie jako programista w projektach ARM i ePodręczniki. Jego zainteresowania to nowe języki programowania, w tym oparte o JVM.

W 2006 roku uzyskał certyfikat Oracle9i PL/SQL Developer Certified Associate.

Java SE

Hubert Świerczyński

Hubert Świerczyński otrzymał tytuł magistra informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Jego zainteresowania zawodowe to bioinformatyka, data mining i inżynieria oprogramowania.

W 2007 roku otrzymał certyfikat Sun Certified Java Programmer dla wersji 1.4 SE.

Adam Rybicki

Adam Rybicki otrzymał tytuł magistra informatyki na Politechnice Poznańskiej w 2010 roku. Od 2008 roku pracował jako programista najpierw w P.B. Polsoft, a następnie w Atrem S.A. W 2010 roku dołączył do PCSSu jako programista w projektach cNIS i I-SHARE. Jego zainteresowania zawodowe to analiza wydajności systemów i algorytmy.

W 2012 roku uzyskał certyfikat Oracle Certified Profesional Java SE 6 Programmer.

Artur Kryszak

Artur Kryszak ukończył studia magisterskie na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej (specjalność Technologie Wytwarzania Oprogramowania) w 2010 roku. Po studiach rozpoczął pracę w PCSSie na stanowisku analityk i programista systemów komputerowych. Uczestniczy w projektach wykorzystujących technologie Java SE, Servlety oraz Saxon. Jego zainteresowania zawodowe obejmują analizę stron internetowych pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz inżynierię oprogramowania.

W 2013 roku otrzymał certyfikat Oracle Certified Associate, Java SE 7 Programmer.

Maciej Łabędzki

Maciej Łabędzki otrzymał tytuł magistra informatyki na Politechnice Poznańskiej w 2007 roku. Od 2006 roku pracuje w Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym jako inżynier aplikacji sieciowych. Jego główne zainteresowania to szeroko rozumiane sieci komputerowe, systemy rozproszone, architektura zorientowana na usługi oraz modelowanie danych. Od 2007 roku Maciej jest zaangażowany w rozwijanie oprogramowania (cNIS i I-SHARE w projekcie GEANT) początkowo jako programista, a obecnie jako lider projektu.

W 2014 roku otrzymał certyfikat Oracle Certified Associate, Java SE 7 Programmer.

 

Solaris

Fryderyk Raczyk

Fryderyk Raczyk jest absolwentem kierunku Informatyka (specjalność: Sieci komputerowe i systemy rozproszone) na Politechnice Poznańskiej, tytuł magistra otrzymał w 2011 roku. W PCSS jest administratorem serwerów SUN/Oracle z systemami Solaris od października 2011 roku. W ostatnim czasie rozwija infrastrukturę wirtualizacją opartą na Oracle VM Server for SPARC. Jego zainteresowania zawodowe to system operacyjny Solaris, wirtualizacja oparta na Oracle VM, systemy pocztowe.
W 2013 roku uzyskał certyfikat
Oracle Solaris 11 System Administrator.

  • No labels